2. a 4.7. o 16.00h. Sp.Nová Ves
Všetko o dojčení - kurz
21.5.19 Sp. Nová Ves
Piknik s pôr.asistentkou
28.9.19 Sp.Nová Ves
Harmonický pôrod - kurz
Pre tehuľky a dieťa
Potreby...čo do pôrodnice
28.9.19 Sp.Nová Ves
Všetko o pôrode
Každý utorok, Spišská Nová Ves
Cvičenie pre tehotné
Kontrola, ošetrenie, poradenstvo
Starostlivosť po pôrode
Každý utorok - PFP Sp.Nová Ves
Predpôrodná príprava
Individuálna konzultácia
Tehotenská poradňa

21.5.19 Sp. Nová Ves

Piknik s pôr.asistentkou

Medzinárodný deň pôrodných asistentiek

International Day of the Midwife (IDM 2019)

5. máj je medzinárodne uznávaným dňom na zvýraznenie práce pôrodných asistentiek. Oslavný deň bol ustanovený v r.1972 Medzinárodnou konfederáciou pôrodných asistentiek (ICM) a Medzinárodnou federáciou gynekológov a pôrodníkov (FIGO).
ICM vytvorila myšlienku "Medzinárodného dňa pôrodnej asistentky" na základe návrhov a diskusií medzi združeniami koncom osemdesiatych rokov a oficiálne iniciovala v roku 1992.

ICM každý rok prichádza s témou kampane, ktorá má motivovať svojich členov, partnerov a zainteresované strany, aby zvyšovali povedomie o postavení pôrodných asistentiek a základnej starostlivosti, ktorú poskytujú matkám a ich novorodencom.

Téma IDM 2019 je: Pôrodné asistentky: Obhajcovia práv žien

Medzinárodný deň pôrodnej asistentky je príležitosťou pre každú, aby vytvorila nové kontakty a aby rozšírila vedomosti o tom, čo pôrodné asistentky pre svet znamenajú. 

Pri tejto príležitosti vyslovujeme prianie, aby každá pôrodná asistentka pracovala ako uznávaná, samostatná profesionálka, s láskavým srdcom, so sympatizujúcim a načúvajúcim prístupom k svojim klientkám. Pôrodná asistentka bola kedysi neodmysliteľnou súčasťou rodiny, pripravovala tehotné ženy na pôrod a materstvo. 

Pridávame sa ku všetkým pôrodným asistentkám na svete a snažíme sa zviditeľniť našu profesiu aj na Slovensku. Šírime dôležitosť myšlienky o partnerstve pôrodnej asistentky a matky s jej rodinou a význam dostupnosti pre všetky ženy ku kvalifikovanej pôrodnej asistentke. 

Ak chcete podporiť naše združenie IPASK členstvom, finančným darom, dobrovoľnou pomocou, inak:
www.ipask.sk

https://www.facebook.com/porodneasistentky.sk/?ref=br_rs       

 

 

                                                            

OZ IPASK - Iniciatíva pôrodnýh asistentiek pri tejto príležitodti organizuje

                                            IV. ročník PIKNIK s pôrodnou asistentkou

Pozývame každého, kto sa chce zapojť, šíriť aktivitu, pomôcť darcovstvom, zúčastniť sa. Podporíme pôrodné asistentky/iniciatívne mamičky, ktoré PIKNIK s PA zorganizujú v priebehu mája 2019. Napíšte nám a nové miesta/ewenty Piknikov s PA pridáme do vytvorenej udalosti na facebooku.

"Pôrodné asistentky na celom svete tvrdo pracujú UMOM, RUKAMI A SRDCOM, aby zabezpečili ženám a novorodencom kvalitnú starostlivosť, ktorú si zaslúžia" (ICM 2016).
Akciu pripravujú ochotné pôrodné asistentky na viacerých miestach Slovenska v priebehu mája 2019.
Každá organizujúca pôrodná asistentka/y sa Vám bude s radosťou ve
novať, predstaví ideu práce a postavenie v systéme starostlivosti o matku a dieťa, svoje ponúkané služby resp.možnosť spolupráce..

V rámci voľnej diskusie bude možnosť zdieľať vlastné pôrodné príbehy, skúsenosti, radosti/problémy v pôrodníctve. S detailnejším obsahom akcie, časovým rozsahom, príp. inými info Vás oboznámi príslušná pôrodná asistentka.

ČO JE PRIORITA? Ak očakávame zdravú generáciu, treba myslieť na úplný začiatok, kde sa jej dáva základ - TEHOTENSTVO A PÔROD. Príďte pre vzácne informácie, podporiť normálne procesy v tehotenstve, prirodzený pôrod, príchod nového človiečika na tento svet.

 SPIŠSKÁ NOVÁ VES - 21. máj 2018 o 16.00 hod.

mestský park (vedľa budovy Reduta)

 

PIKNIK S PORODNOU ASISTENTKOU 2019

 

Organizátorom krásneho májového podujatia je OZ IPASK so sídlom v SNV v spolupráci MC Dietka.

Srdečne pozývame na IV. ročník aktivity v SNV.

Podobne ako minulý rok, sa stretneme s mamičkami a deťmi, ktoré navštevujú MC Dietka, tehuľkami v očakávaní , rodičmi, ktorí sa s nami stretávali pred pôrodom, počas neho aj po pôrode v minulosti a možno využijú starostlivosť PA aj v budúcnosti 

Príďte sa dozvedieť o práci PA, dôležitosti vzácnych období tehotenstva, pôrodu, dojčenia, vzťahu matka-dieťa-otec, ktoré sú základom pre zdravie a pohodu našich detí/matiek/rodín. Príďte si oddýchnuť, posedieť, podebatiť.

Pre podporu rodín s deťmi, ktoré žijú v tiesni, môžte prispieť svojim podielom nadbytočných vecí, ktoré nepotrebujete, donáškou do MC Dietka alebo Štúdia Luneta (kontaktnou dohodou vopred). Zozbierané vecičky budú rodinám k dispozícii v deň podujatia, kedy si budú môcť vybrať potrebné pre seba.

Pre našich najmenších chystáme zaujímavé prekvapenie a zábavku. Doneste si, prosíme, vlastné deky/podložky, občerstvenie, a iné dobroty, veci, ktoré vám spríjemnia posedenie v tráve. V prípade nepriaznivého počasia, zastíme náhradné priestory.

Program priebežne doplníme. Vopred ďakujeme za šírenie aktivity aj na internetovej sieti facebook https://www.facebook.com/events/462242374519394/

Všetci ste vítaní. Tešíme sa, pozývame každého, kto príde cielene, ale i náhodne.

Bližšie info/kontakty:

MC Dietka, sídlisko Mier, Šafárikovo námestie 3, mob. 0903493922

Štúdio Luneta, sídlisko Západ, Strojnícka 2, mob. 0907025298

 

Vďaka všetkým, ktorí prídu, pomôžu a podporia akýmkoľvek spôsobom krásnu akciu a jej podstatu, tiež fungovanie nášho združenia IPASK.


„KAŽDÁ ŽENA SI ZASLÚŽI SVOJU PORODNÚ ASISTENTKU"
... možno ju nájdete práve na Pikniku s PA 2018 v Sp.N.Vsi :-) ...

 

 

             

 

 

print Formát pre tlač